Alan Adı & Barındırma

Alan Adı & Barındırma


Alan adı kayıt ve tescil işlemlerinizi yapıyor ve mevcut alan adlarınızın düzenli takibini sağlıyoruz. Türkiye lokasyonlu yüksek kapasiteli ve %99.9 erişilebilirlik özelliğine sahip kendi sunucularımızla, işinize ve projenize en uygun barındırma ve sunucu çözümlerini sunuyoruz.

Alan Adı (Domain):

Alan adı (domain), ziyaretçilerinizin web sitenize erişebilmeleri için IP adresi olarak bilinen karmaşık bir sayı dizisini yazmak yerine daha akılda kalıcı bir ibareyi (örneğin; www.websitem.com) yazmalarına imkan tanıyan yapılardır; kısaca web sitenizin adresi de denilebilir.

Web sitenizi oluşturan fotoğraflar, müzikler, videolar, yazılar vb. içerikler web sitenize ait dosyalardır ve bu dosyalar dünyanın dört bir yanındaki sunucularda barındırılmaktadır. Fakat bu sunucular yalnızca IP adresleri tarafından tanınabilir bir yapıya sahiptirler. IP adresleri, bir bilgisayarın internet üzerinden başka bir bilgisayarla iletişim kurmasını sağlayan kimlik numaralarıdır ve 123.456.78.90 benzeri bir 4 bloklu yapıya sahip sayı dizisidir.

Alan adı (domain) için, bir web sitesine erişmek istenildiğinde IP adresini yazmak zorunda kalmamak için ortaya çıkartılmış adres yapıları da denilebilir. Başka bir deyişle, alan adları IP adreslerinin akılda daha kalıcı versiyonlarıdır.

Alan adı (domain) internet üzerindeki yıllık veya maksimum 10 seneye kadar alabileceğiniz isim kullanım hakkınızdır.

Naature Teknoloji olarak, alan adı kayıt ve tescil işlemlerinizi yapıyor ve mevcut alan adlarınızın düzenli takibini sağlıyoruz.

Web Hosting (Barındırma):

Web sitenizin bir web hosting (barındırma) hizmetine ihtiyacının olmadığını düşünüyorsanız, web sitenizin internet üzerinde canlılık belirtisi gösteremeyeceğini bilmelisiniz. Bir işletmeniz varsa ve işletmeniz için bir web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız, iyi ve güvenilir bir hosting servis sağlayıcısına yatırım yapmalısınız.

Web hosting’i her şeyinizi içinde sakladığınız bir ev olarak düşünebilirsiniz. Web hosting’in tek farkı mobilya ve eşyalarınızın depolanması yerine web sitenizin çalışması için gerekli olan dosyaları saklıyor olmanızdır. Bu dosyalar genellikle HTML ve CSS dosyalarınızdan, resimlerinizden, belgelerinizden, medya dosyalarınızdan ve daha fazlasından oluşur.

Naature Teknoloji olarak, Türkiye lokasyonlu yüksek kapasiteli ve %99.9 erişilebilirlik özelliğine sahip kendi sunucularımızla, işinize ve projenize en uygun barındırma ve sunucu çözümlerini sunuyoruz.