Online Kurumsal Eğitim Portalları

Online Kurumsal Eğitim Portalları


Uzaktan (online) eğitim sektöründe ilk özel eğitim ve teknoloji firması olmanın avantajlarını kullanarak, kurumunuz için özel eğitim portalları hazırlıyor ve personellerinize online eğitim çözümleri sunuyoruz.

Dünyada her geçen gün, akademik ve kurumsal eğitim programlarının yanı sıra, kişisel gelişim eğitimlerinde de uzaktan (online) eğitim teknolojilerinin kullanımı yaygınlaşmaktadır. Online eğitim veya diğer adıyla uzaktan eğitim, internet bağlantınız olan her yerde, zaman ve mekan kısıtlamasından bağımsız olarak eğitim alabilmenize olanak sunan yeni nesil bir eğitim sistemidir. Uzaktan öğrenim sisteminde, ders araç ve gereçleriniz tamamen elektronik ortamdadır. Bunlara örnek vermek gerekirse; videolar, elektronik kitaplar, ses dosyaları, sunumlar vb.

Uzaktan öğrenim sisteminin bir diğer adı da e-Eğitim veya e-Learning´dir. e-Eğitim aynı zamanda, elektronik araç ve gereçler (cd-rom, internet vb.) yardımıyla desteklenmiş eğitim biçimine verilen isimdir. e-Eğitim zaman ve mekandan bağımsız sunulan bir hizmet olduğundan; kurum yöneticileri, kurum çalışanları, çalışan veya çalışmayan bireysel katılımcılar ve öğrenciler bu hizmetten kolaylıkla yararlanabilir.

e-Eğitimin bir çok faydası bulunmakla beraber, başlıcaları şunlardır:

• Eğitim maliyetlerini önemli ölçüde düşürmektedir.
• e-Eğitim ile istenilen eğitimlerin, iş saatlerini kullanmaksızın bireylere sunulması sağlanabilir.
• Zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde, eğitim faaliyeti internet bağlantısı olan herhangi bir yerde gerçekleştirilebilir.
• Öğrenim materyalleri hızlı değişen koşullara göre güncellenebilir.
• Katılımcı konu ile ilgili bir sorusu olduğunda, online olarak o dersin eğitmeni ile rahatlıkla bağlantı kurabilir.
• Tamamen katılımcı merkezli bu sistemde, her katılımcı kendi hızında öğrenir ve öğrenene kadar konu üzerinde çalışabilir.

Uzaktan eğitim sektöründe Türkiye´nin ilk özel eğitim kurumu Naature Akademi ve kurumsal eğitimleriyle ilklerin öncüsü Soyut Akademi´yi bünyesinde bulunduran Naature Teknoloji, 2002 yılından günümüze kadar edinmiş olduğu uzaktan eğitim alanındaki tecrübelerine ve sektör liderliğinin vermiş olduğu rekabet gücüne dayanarak, kendi bünyesinde uzaktan eğitim vermek isteyen tüm Vakıf, Dernek, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurumları, Belediyeler, Üniversiteler, Özel Okullar, Kurslar, Sürekli Eğitim Merkezleri, Hayat Boyu Öğrenim Merkezleri, Kobi ve İşletmelere uzaktan eğitim çözümleri sunmakta, online kurumsal eğitim portalları altyapısı sağlayarak ilgili kurum ve kuruluşların çalışanlarına, katılımcılarına veya kursiyerlerine hizmetiçi eğitim, bireysel eğitim, kurumsal eğitim veya akademik eğitim vermesine aracılık etmektedir.