Yapay Zekanın Geleceği (7)

Yapay Zekanın Geleceği (7)

Bugüne kadar yapay zekayla ilgili yapılan çalışmalar dikkatle incelendiğinde, gelecek yılların yapay zeka teknikleri kullanarak geliştirilecek teknolojilerle çığır açacak gelişmelere gebe olduğu söylenebilir.

Yapılacak çalışmalar sonucu keşfedilecek olan yeni yazılım teknikleri sayesinde, uzman sistemler ve yapay zeka uygulamalarında büyük atılımlar yapılacaktır.

Birçok önemli konuda tavsiyelerde bulunan uzman sistemler yaygınlaşacak, son dönemde tartışma konusu olan hukukta yapay zeka tekniklerinin kullanılabilmesiyle ilgili çalışmalar yoğunlaşacaktır.

Bu çalışmaların sonucunda, davaların görülmesindeki yargılama usullerinde insanların yerine yapay zeka teknikleriyle donatılmış robotların yer alması hedeflenecektir.

Kısaca özetlemek gerekirse, yapay zeka uygulamaları bilimin her alanında kendine yer bulacak ve yakın gelecekte sosyal hayatın normlarının yeniden şekillenmesine sebep olabilecek gelişmeler yaşanacaktır.


UYARI: Bu makale, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet Selçuk Batal´a ait Yapay Zeka Uygulamaları ve Yapay Zekanın Geleceği konulu akademik çalışmadan alıntılanmıştır ve tüm yasal hakları yazarına aittir. Kaynak gösterilse dahi yazarın izni olmadan kopyalanması, çoğaltılması ve tekrar yayınlanması yasal olarak suç teşkil edecektir.